Дні Еразмус у ЗНУ: тренінг від команди EUVOLIA

У рамках всесвітнього святкування «Днів Еразмус» (#ErasmusDays, #ErasmusUA), в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся тренінг «Проекти Програми ім. Жана Моне: секрети успішної заявки», який проводила доцент кафедри німецької філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ, учасниця 5 модулів Жана Моне Олена Тупахіна. До участі були запрошені члени команд міжнародних проєктів, проєктні менеджери факультетів, а також всі, хто цікавиться проєктною діяльністю та участю в програмі «Еразмус+».

Тренінг узагальнює успішний досвід підготовки проєктів Програми ім. Жана Моне, за кількістю яких наш виш посідає третє місце в Україні. Зокрема, із 38 навчальних модулів, що здобули фінансування ЄС у 2020 році, 3 були представлені Запорізьким національним університетом, а загалом в університеті реалізується 6 подібних ініціатив.

Щоб подолати суворий конкурсний відбір, проєкт повинен набрати відповідну кількість балів за такими критеріями, як актуальність, якість команди, зміст і методи, стійкість впливу і поширення результатів. Для досягнення найкращих результатів тренерка радить уважно аналізувати проєкти-переможці попередніх років, враховувати національні та європейські пріоритети в галузі освіти, а також пріоритети власне програми ім. Жана Моне. Серед останніх – підтримка молодих дослідників (пріоритет №1); забезпечення слухачів навичками і знаннями, необхідними для успішної кар’єри (пріоритет №2); впровадження європейського фокуса в дисципліні, де він раніше не був представлений (пріоритет №3), а також – поширення інформації про ЄС (пріоритет №4).

На конкретних прикладах, за допомогою інформативних слайдів, вона надавала відповіді на питання, що найчастіше хвилюють початківців, а саме: яких фахівців запросити до команди, що саме висвітлювати в описових розділах, скільки часу виділити на той чи інший етап реалізації проєкту, яке наповнення мають робочі пакети тощо. Особливу увагу Олена Володимирівна приділила проблемам контролю якості реалізації проєкту та забезпеченню його усталеного впливу на всі категорії локальних, регіональних і національних бенефіціарів та стейкхолдерів.

Тренінг, який тривав майже дві години, викликав чималий інтерес у вдячних учасників. Безумовно, озброєні таким багажем умінь і знань, представники нашого університету зможуть збільшити не тільки загальне число проєктів за програмами «Еразмус+», а й гарантовано досягати успіху в реалізації поставлених завдань.